تعویق کنکور سراسری 1400

تعویق کنکور سراسری 1400

متاسفانه همچنان بیماری کرونا در حال بیداد کردن می باشد. عدم واکسیناسیون کافی و گسترش موج چهارم باعث شده تا احتمال تعویق کنکور سراسری 1400 به یکی از بحث های بسیار مهم روز تبدیل گردد. در حال حاضر تنها تصمیم که مانع از تعویق کنکور سراسری 1400 شده است، برگزاری کنکور در طی 4 روز جداگانه می باشد.

متاسفانه چیزی در حدود یکسال از شیوع کرونا در ایران می گذرد و این ویروس منحوس تاثیرات مخربی بر تمام جامعه ایران داشته است. بهمن ماه سال گذشته بود که در برخی از مناطق کشور شیوع بیماری کرونا اعلام و به دنبال آن بسیاری از مدارس و دانشگاه ها تعطیل شدند . ویروسی که با انتشار آن برای هموطنان و داوطلبان آزمون های سراسری سنجش در مناطق متعدد کشور مشکلات بسیاری را به وجود آورد و علاوه بر آسیب‌ های فیزیکی که برای مردم به همراه داشت آسیب‌ های روحی و روانی بسیاری هم ایجاد کرد و سبب تضعیف روحیه همه مردم به خصوص دانش آموزان و دانشجویانی که خود را آماده کنکور می‌ کردند شد .

آخرین اخبار تعویق کنکور

چهارشنبه 2 تیر : وزیر علوم با بیان اینکه به هیچ عنوان به تعویق کنکور فکر نمی کنیم، گفت: برنامه ما این است تمامی آزمون‌های ملی از جمله آزمون کارشناسی ارشد و کنکور در موعد مقرر برگزار شوند.
دکتر منصور غلامی ضمن بیان این مطلب در خصوص امکان تعویق زمان برگزاری آزمون های ملی اظهار کرد: ما به هیچ عنوان بدون توجیه بهداشتی تعویق آزمون ها را قبول نمی کنیم برنامه ما این است تمامی آزمون های ملی از جمله آزمون کارشناسی ارشد و کنکور در موعد مقرر برگزار شوند؛ مگر اینکه شرایط بهداشتی به گونه ای باشد که مجبور به تعویق این آزمون ها شویم.

چهارشنبه 15 اردیبهشت : بنا به گفته رئیسی سخنگو ستاد ملی کرونا تعویق کنکور سراسری ارشد 1400 قطعی شده است. علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در گفتگو با یکی از رسانه‌ها درباره برگزاری آزمون‌های کارشناسی ارشد و آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ گفت: آزمون‌ها را باید به دسته‌های آزمون‌های پایه نهم، دوازدهم، کنکور سراسری و سایر آزمون‌ها از قبیل آزمون کارشناسی ارشد و آزمون‌های وزارت بهداشت تقسیم بندی کرد. در جلسات کارشناسی مقرر شد هیچ آزمونی از قبیل کارشناسی ارشد در خرداد ماه برگزار نشود که این موضوع باید شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شود و اطلاع رسانی در این زمینه صورت خواهد گرفت.

چهارشنبه 15 اردیبهشت : موضع وزارت بهداشت درباره برگزاری یا تعویق کنکور سراسری ۱۴۰۰/ امتحانات خرداد به تعویق می‌افتد؟
سیما سادات لاری با بیان اینکه درحال حاضر با موضوعات کنکور سال ۱۴۰۰ و برگزاری امتحانات سال یازدهم و دوازدهم رو به رو هستیم  گفت: برگزاری یا تعویق کنکور سراسری بستگی به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تعویق کنکور سراسری و برگزاری امتحانات خرداد ماه بستگی به شرایط شیوع بیماری در کشور بستگی دارد و تصمیم‌گیرنده نهایی در این خصوص ستاد ملی مقابله با کرونا است هرچند وزارت بهداشت همواره بر رعایت پروتکل‌های سختگیرانه بهداشتی تاکید داشته و ما توصیه‌های لازم را در این خصوص ارائه می‌دهیم.

شنبه 11 اردیبهشت : رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش درباره احتمال تعویق کنکور سراسری گفت: اگر ستاد کرونا تشخیص دهد برگزاری امتحانات در خرداد ماه میسر نیست، ما امتحانات را به تیرماه منتقل می‌کنیم و در آن صورت احتمالاً کنکور نیز جابجا خواهد شد.

خسرو ساکی افزود: امتحانات حضوری از ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز و در ۲۴ خرداد ماه پایان می‌یابد.
البته اگر شیوع کرونا در ایام مذکور شدت یابد، آموزش و پرورش تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا خواهد بود؛ زیرا سلامت دانش آموزان همواره در اولویت است بنابراین اگر ستاد کرونا تشخیص دهد برگزاری امتحانات در خرداد ماه میسر نیست، ما امتحانات را به تیرماه منتقل می‌کنیم و باز هم تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و در آن صورت احتمالاً کنکور نیز جابجا خواهد شد و تعویق کنکور سراسری قطعی خواهد شد.

پنج شنبه 9 اردیبهشت : خبر فوری – تعویق کنکور ارشد پزشکی 1400- مرکز سنجش آموزش پزشکی ساعتی پیش در ۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در اطلاعیه ای اعلام کرد: به علت همه گیری بیماری کرونا در سراسر کشور و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و اهمیت سلامتی کلیه داوطلبان، بر اساس رای شورای سنجش و پذیرش دانشجو وزارت بهداشت در ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ در موعد مقرر برگزار نمی شود. زمان برگزاری آزمون متعاقبا اعلام می شود.

  اطلاعیه مهم

با توجه به تعویق کنکور ارشد پزشکی، احتمال تعویق کنکور سراسری نیز به شدت قوت گرفته و احتمال بررسی آن توسط وزرات بهداشت می باشد. این کنکور نسبت به کنکور سراسری جمعیت کمتری دارد ولی در فاصله یکماه تا برگزاری به تعویق افتاد!

چهارشنبه 8 اردیبهشت : جمع کثیری از داوطلبان با شرکت در کمپین های تعویق کنکور 1400 میخواهند هر طور شده صدای خود را به گوش مسئولین برسانند. در همین راستا یکی از مسئولان سنجش درباره سوال یکی از مخاطبین اعلام نموند، سازمان سنجش صرفا متولی برگزاری آزمون می باشد و برای تعویق کنکور سراسری 1400 نیاز به دستور از سوی ستاد ملی کرونا و یا مجلس شورای اسلامی باشد.

یکشنبه 5 اردیبهشت : در حالی که هر روز از گوشه و کنار کشور خبر رسیدن گونه های جهش یافته کرونا به گوش می رسد. آزمون نظام مهندسی به تعویق افتاد. این آزمون که قرار بود آخر اردیبشهت برگزار شود، به مرداد 1400 انتقال یافت. حال باید دید در حالی که آزمون نظام مهندسی جمعیت کمتری نسبت به کنکور دارد و به تویق افتاده است، داستان تعویق کنکور سراسری 1400 به کجا خواهد رسید. به نظر می رسد همچنان باید منتظر بررسی بیشتر شرایط تعویق کنکور ماند.

یکشنبه 5 اردیبهشت : احتمال تعویق کنکور کمتر از قبل شد! متاسفانه برنامه جدید امتحانات نهایی 1400 توسط وزارت آموزش و پرورش اعلام گردید که نشان از برگزاری حضوری امتحانات دارد. با توجه به این موضوع احتمال تعویق کنکوری سراسری 1400 نسبت به قبل بسیار کمتر شده است. کماکان هیچ کدام از مسئولین ستاد ملی کرونا و همچنین دکتر نمکی به عنوان متولی اصلی وزارت بهداشت هیچ صحبت امیدوار کننده ای برای تعویق کنکور سراسری 1400 به زبان نیاورده اند.

شنبه 4 اردیبهشت : وزیر علوم با تاکید بر اینکه داوطلبان آزمون های کارشناسی ارشد و کنکور سراسری نباید تحت تاثیر جو غیرواقعی تعویق این آزمون ها که طی روزهای اخیر از سوی برخی سایت ها و در فضای مجازی مطرح شده، قرار گیرند، گفت: ما برنامه برگزاری این آزمون ها را بر اساس زمان بندی اعلام شده اجرایی خواهیم کرد مگر اینکه دستوری مبنی بر توقف برگزاری آزمون های ملی از سوی ستاد مقابله با کرونا صادر شود.

چهارشنبه 1 اردیبهشت :محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در واکنش به درخواست عده ای جهت تعویق برگزاری کنکور با توجه به ورود به پیک چهارم کرونا اظهار کرد: ما از شرایط دو ماه آینده خبر نداریم که اوضاع کرونا چه می شود و موج چهارم چه طور عمل می کند؟. این بستگی به همراهی دولت و سیاست گذاری ها دارد. اگر بتوان به شرایط قبل از عید برگشت برگزاری کنکور مشکلی ایجاد نمی کند. با این اوصاف می توان با رعایت پروتکل های بهداشتی و برنامه ریزی های دقیق تر کنکور را برگزار کرد اما اگر شرایط کرونایی مثل الان باشد خود مسئولان و ستاد کرونا تصمیم لازم را خواهند گرفت.

سال گذشته به دنبال شیوع سریع این بیماری ، وزیر بهداشت وارد موضوع شد و به جهت جلوگیری از روند سریع انتشار کرونا ویروس ، دستور العمل تعویق زمان برگزاری کنکور دکتری و کارشناسی ارشد و سراسری ( کارشناسی ) را ارائه دادند . امسال نیز احتمال دارد تا دکتر نمکی دستور تعویق کنکور سراسری 1400 را به ستاد ملی کرونا ارائه دهد.

امسال شرایط و آمار کرونا بسیار بدتر از سال گذشته می باشد و شاهد درگیری سن های پایین به کرونای انگلیسی هستیم که نرخ واگیر بسیار بالاتری نسبت به ویروس قدیمی چینی دارد و ممکن است با برگزاری و عدم شرایط مناسب با یک پیک بسیار بدتر مواجه شویم که این بار آماری فراتر از دور های قبلی داشته باشد و مهار آن دشوار باشد. از طرفی رنگ بندی شهرها روند مشخصی ندارد و هر لحظه ممکن است در هر شهری به رنگ سیاه تغییر رنگ دهیم. در چنین شرایطی توقع به جای خانواده در تعویق کنکور سراسری 1400 از سوی ستاد ملی کرونا فعلا بی پاسخ مانده است.

  حذفیات کنکور تجربی 1400

سازمان سنجش که مجری برگزار کننده آزمون های سراسری کشور است در پی بررسی های صورت گرفته در شورای سنجش و پذيرش با تغییر زمان برگزاری آزمون های سراسری موافقت کرد . در ادامه مقاله به بررسی احتمال تعویق مجدد کنکور ۱۴۰۰ می پردازیم و به این سوال جواب داده خواهد شد که آیا کنکور 1400 نیز عقب می افتد ؟

دکتر فضایلی مشاور کنکور تجربی مشهد از دانش آموزان میخواهند ضمن حفظ آرامش خود در طی این مدت دست از مطالعه برندارند و تا مشخص نشدن شرایط بنا را بر عدم تعویق کنکور بگذارند.

سوال بسیاری از داوطلبان در خصوص زمان برگزاری ماراتن کنکور سراسری ۱۴۰۰ است که آیا با توجه به عدم دسترسی به واکسن و شیوع مجدد کرونا ، کنکور سراسری امسال هم به تعویق میفتد یا خیر ؟ آیا احتمال تعویق کنکور سراسری 1400 وجود دارد ؟  با توجه به اینکه آزمون سراسری در تیر ماه برگزار می شود و ممکن است تا آن زمان یا کلا همه خوب شده ( واکسن تهیه شود ) یا آمار سرایت و سرعت انتقال بیماری رو به کاهش باشد ، کنکور سراسری 1400 طبق روال سال های گذشته تیر ماه در سراسر کشور برگزار خواهد شد ؟

تعویق کنکور سراسری 1400

مطابق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش، زمان برگزاری کنکور سراسری تغییر پیدا کرده و در روزهای چهارشنبه 9، پنجشنبه 10، جمعه 11 و شنبه 12 تیر ماه برگزار می گردد. با توجه به این که اتفاقات پیش رو و تهیه واکسن قابل پیش بینی نیست باید تا ماه آینده صبر کرد تا انشالله بتوان پاسخ قطعی به احتمال تعویق کنکور سراسری 1400 داد. شایان ذکر است آزمون وکالت که قرار بود 20 فروردین برگزار شود همزمان با شیوع کرونا به تعویق افتاد.

سخنگوی سازمان سنجش با تاکید بر این که ستاد ملی مبارزه با کرونا مرجع اصلی تصمیم گیری درباره برگزاری آزمون سراسری ۱۴۰۰ است، اعلام کرد احتمال تغییر زمان برگزاری این آزمون وجود دارد که در این صورت تاریخ جدید متعاقبا اعلام خواهد شد.

متاسفانه در چنین شرایطی سکوت مسئولین بسیار ناراحت کننده می باشد، دانش اموزانی که سال های سال مشغول به تحصیل بوده اند و در حال مطالعه دروس بوده اند با این سر درگمی مواجه شده اند که در این مدت چگونه درس بخوانند، از طرفی اگر کنکور عقب نیافتد نیاز به جمع بندی دروس در این مدت باقی مانده دارند و در صورتی که تعویق کنکور سراسری 1400 اجرایی شود، داشتن و اجرا کردن یک برنامه جمع بندی کنکور ، ممکن است زود باشد و به رتبه داوطلبان آسیب برساند.

ما در گروه آموزشی برنا در حال رصد شرایط به صورت روز به روز هستیم و هر گونه اخبار جدید در مورد تعویق کنکور سراسری 1400 را در همین صفحه به اطلاع شما عزیزان خواهیم رساند، لطفا نظرات و پیشنهاد خود را از طریق بخش نطرات با ما در میان بگذارید. امید می رود کنکور تنها در شرایطی برگزار شود که سلامتی همه داوطلبان حفظ گردد و خدایی نکرده مشکلی برای کسی بوجود نیاید.

سوالات متداول درباره احتمال تعویق کنکور سراسری 1400

احتمال تعویق کنکور وجود دارد؟

بله با توجه به شرایط موجود این احتمال وجود دارد که کنکور به تعویق بیافتد.

در صورت به تعویق افتادن کنکور، چه زمانی برگزار می شود؟

با توجه به اینکه تولید واکسن داخلی در دستور کار قرار دارد ، اگر کنکور به تعویق بیافتد بعد از واکسیناسیون احتمال برگزاری بسیار بالاست.

در چه صورتی تعویق کنکور منتفی خواهد شد؟

در صورتی که شرایط شهرها از قرمز و نارنجی به زرد و آبی تغییر کند، آزمون کنکور 1400 به تعویق نخواهد افتاد.

برای اعتراض به برگزاری و عدم تعویق کنکور سراسری 1400 چه باید کرد؟

تنها مرجع تصمیم گیری برای تعویق کنکور 1400 ، ستاد ملی کرونا می باشد. البته می توان از طریق کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی نیز به برگزاری آزمون اعتراض کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه مطلب :
# برچسب ها :
مطالب زیر را حتما مطالعه کنید
انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

ادامه
زمان اعلام نتایج کنکور 1401

زمان اعلام نتایج کنکور 1401

ادامه
راهنمای شرکت در آزمون جامع سنجش 1400

راهنمای شرکت در آزمون جامع سنجش 1400

ادامه
نظرات و سوالات شما
من

سلام اقای دکتر خواستم سوال بپرسم ک با رتبه تقریبی۳۶۰۰۰میشه پرستاری ،اتاق عمل یا مامایی ازاد زد شهرایی مثل تربت جام وگناباد و اینها احتمال قبولی هست؟

.

سلام جناب دکتر با درصد های
فارسی 60
دینی80
عربی70
زبان 50
زمین0
ریاضی 20
زیست70
فیزیک 50
شیمی 70
میشه پزشکی روزانه شیراز قبول شد؟

دکتر فضایلی

سلام خیلی لب مرزی هستش ، انشالله که بیارید …

تان

من هنو امید دارم

گار

واقعا جون ماهارو باچقد فروختن به مافیا امیدوارم حداقل رقمش بالاباشه درحدی ک بشه یه کشوررو خرید درغیراین صورت هیچ توجیهی نداره یه مشت احمق گشنه دورهم جمع شدن واسه مردم تصمیم میگیرن خداجای حق نشسته این ظلم توتاریخ ثبت میشه هیچکس فراموش نمیکنه

سپیده

سلام اقای دکتر
تاثیر سوابق تحصیلی بر کنکور چجوریه؟

دکتر فضایلی

سلام
امسال به صورت تاثیر مثبت خواهد بود …

یک کنکوری

دکتر شما گفتین با ۵۰ شهر قرمز تعویق داریم ولی الان۶۳ شهر قرمز شده چجوری بریم اخه

دکتر فضایلی

سلام من گفته بودم نصف ایران قرمز باشه
اونم یک هفته قبل کنکور
نه دو روز به کنکور…

یکی مثل همه

سلام‌.
خیلیاتون ممکنه پریشون باشین.حق بهتون میدم.اما بهتون قول میدم ۱ شین یا ۱۰۰۰۰۰ همه خوشحالیش یا غمش یک هفتس یه هفته کوتاه نه بیشتر تو عمر بلند و قشنگتون‌.این فکر ایندم بستگی داره به این ازمون هم دروغیه که رفته تو سر ما تا سالای قشنگ جوونیم جیب بعضیا رو پر کنیم که اصلا ارزش یه ثانیه حال بدتونو ندارن.از بین هزاران ثروتمند ترین هر کشور تو دنیا کمتر از ۲۰ درصد پزشک و مهندس حقوق دان بودن اکثر یا یه مدرک معمولی علوم پایه داشتن یا مسیری جز تحصیل رو دنبال کرده بودن.من اصلا کاری ندارم که چقد این ازمون برات حیاتی بنظر میاد که قول میدم ازش بگذری بخندی به ثانیه های قشنگ حیف شدت.فقط میدونم الان کاری مفید و قشنگتر از اروم بودن.توکل کردن به هرچی که اعتقاد داری و از هر ثانیه عمرت لذت بردن نداری.به قلب گوش کن خودش به بهترین ها میبرتت این ازمون یه مرحله خیلییی کوچیکی تو زندگیته انقدد تصمیما و چالشای بزرگتر پیش روت هست که حد نداره.پس تورخدا اشتباه‌نکن و زندگیتو خوشیتو به تعویق ننداز.نمیدونی کیم و نمیدونم کی ای ولی با تمام وجودم براتون احساس خوب میفرستم و براتون یه جور شادی از ته دلیو میخوام که تا سالها فکرش لبخند بیاره لبتون.تو قوی ای باهوشی لایقی و زیبا فارغ از هر نتیجه ای.۴ شنبه ۵ شنبه جمعه و شنبه بینظیری داشته باشین.دوستون دارم.
راستی اگر دوست داشتین کتاب قدرت راندا برنو بخونید.این یه نشونس برای اونی که باید ببینه.
خداحافظ.

شادی بابامیر

اخ خداااا
یکی جواب بده
توروخدا یکی ی کاری کنه

شادی بابامیر

اخ خداااا
یکی جواب بده

مریم

سلام آقای دکتر
امروز تعداد شهرستان های قرمز از ۶۰ تا رد شده
رسما از فردا تا ۱۲ تیر بچه های کنکوری به قتلگاه میرن 🤐

دکتر فضایلی

سلام دیگه هر کاری میشد کرده شده و تمام!

فاطمه

سلام آقای دکتر وقتتون بخیر ببخشید میخواستم بدونم از رشته تجربی هم رشته روانشناسی تهران و شهید بهشتی و فردوسی و اصفهان میگیرن؟! یا اینکه فقط رتبه برترهای انسانی میگیرن این دانشگاها و شانس قبولی پایینه؟ اگر بگیرن حدود چقدر باید باشه رتبه ات؟
ممنونم 🙏🙏

دکتر فضایلی

بله میگیرند و رتبه هم باید زیر 4000 باشه …

فاطمه

پیک پنجم شروع شد امکان تعویق هست؟

دکتر فضایلی

خیر…

اسما

سلام
دیگه قاطعانه گفتن تعویق ندااااااااریم😐✋

دکتر فضایلی

سلام
با وجو همه مشکلات و شرایط عجیب بله…

Nlf

سلام
آقای غلامی میگن تو شرایط بهداشتی بد تعویق میخوره… دیگ باید چقد بد شه ک تعویق بخوره ؟؟

دکتر فضایلی

سلام
نمیدونم والا …

دانش آموز

سلام خسته نباشین .می خواستم بدونم با اینکه فقط ۵روز تا کنکور مونده امکان داره تعویق بیوفته؟اخه تعداد فوتی ها روز به روز درحال افزایشه خیز پنجمم ک هست واینکه ویروس جهش یافته دلتا هم ک اومده ./ینی تعویق نخواهیم داشت؟

دکتر فضایلی

سلام بعید میدونم
والا خیلی شرایط بده ولی چه میشه گفت؟

سعید

سلام دکتر ایا با وجود اینکه فقط چند روز تا کنکور مونده ولی با شرایط کرونا و افزایش فوتی های کرونا و خیز پنجم و ویروس دلتا و همچنین افزایش شهر های قرمز و نارنجی ایا امکان تعویق کنکور هست؟

دکتر فضایلی

بعید میدونم …

ناشناس

اقا واقعا تموم شد همه چی اخه رییس جمهورم اعلام رسمی کرد واقعا باورم نمیشه یعنی دیگه امیدی به معجزه نیست

دکتر فضایلی

سلام
بله میشه گفت تمومه!

رضا

سلام
باورم نمیشه قراره وسط آزمون بخاطر اینکه قند خونمو کنترل کنم باید قبلش دستکشامو در بیارم الکل بزنم بعدش شکلاتو بازش کنم دوباره امکان داره نفس یکی بخوره شکلاتم کرونایی بشه بره شکمم کرونای گوارشی بگیرم برم بیمارستان یه پرستارو رو که چند سال زحمت کشیده تا به اهدافش برسرو با خودم ببرم گوشه قبرستون😶

فاطی

😐😐

ناشناس

سلام من واقعا سلامتی خودم و خانوادم برام مهمه شهر ما اوضاع کرونا خیلی خرابه نمیدونم اینا چرا درک نمیکنن واقعا چرا آقای دکتر اینا درباره ی کنکور سراسری هیچ حرفی نمیزنن یعنی واسشون مهم نیس

دکتر فضایلی

سلام
والا زدن به در بیخیالی …

حمید

آقای دکتر فک کنم دیگه خبری نمیاد و برگزاری کنکور قطعی هست
نه؟؟؟؟

دکتر فضایلی

بله احتمالش صفر شده …

علیرضا

سلام دکتر
من رشته تجربی و درصدام معدلش حدود 30_40میشه امیدی به رشته پرستاری هست؟

دکتر فضایلی

سلام بله هستش…

ارسال نظر و سوال

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزور نوبت مشاوره
05137617957
09151031497