آیا کنکور ۹۸ حذف شده است؟

آیا کنکور ۹۸ حذف شده است؟ سوالی است که با توجه به اطلاعیه جدید سازمان سنجش این روزها برای همه داوطلبین بوجود آمده است و همه داوطلبانی که تاکنون در حال مطالعه بوده اند این نگرانی را دارند که تکلیف آنان چطور خواهد شد! اما واقعیت چیست؟ آیا این همه نگرانی اصلا باید وجود داشته باشد؟

حذف کنکور 98

متاسفانه سود جویان بسیاری در شبکه های مجازی جهت کسب ممبر و اعضای بیشتر با تبلیغات دروغین موجبات هر چه بیشتر نگران شدن داوطلبان را فراهم میکنند! تیترهای دروغینی با عناوین پزشکی بدون کنکور یا دانشگاه های دولتی بدون کنکور ! تیترهای دروغین دیگری چون حذف قطعی کنکور ۹۸ ! آخرین اخبار حذف کنکور ۹۸ !  اما واقعیت چیست ؟ با ما همراه باشید تا واقعیت مسئله را تشریح نماییم و از نگرانی در بیایید.

همه ساله برخی از رشته های دانشگاهی با توجه به اینکه متقاضی به نسبت کمتری دارند در دفترچه انتخاب رشته سراسری با عنوان پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی معین می گردند و داوطلبین بعد از کنکور و حتی بدون شرکت در کنکور می توانند از بین این رشته انتخاب هایی داشته باشند. امسال بر خلاف رویه پارسال این رشته ها که همه آنها جزو رشته های کم متقاضی، دقت کنید کم متقاضی و نه رشته های پرطرفداری مثل پزشکی و فرهنگیان ، هستند زودتر از کنکور در دفترچه ای جداگانه اعلام می شوند تا فرایند ثبت نام زودتر انجام گیرد. در واقع بسیاری از رشته های موجود در غیرانتفاعی ها و دانشگاه های دولتی درجه چندم نیازی به شرکت در کنکور ندارند و بر اساس ضوابط موجود و معدل کسب شده در سوابق تحصیلی پذیرش خواهند شد. پس خبری از پزشکی بدون کنکور و حتی رشته های مهندسی بدون کنکور نیست و بی جهت درس خواندن را رها نکنید و بدون بهانه به خواندن خود ادامه دهید.

لیست رشته هایی که شامل ۸۵ درصد اعلام شده از طرف سازمان می باشند: اکثر رشته های غیرانتفاعی های خصوصا در شهرهای کوچک و غیر مراکز استان ها، رشته های غیر برجسته د دانشگاه های دولتی به غیر از مراکز استان های بزرگ

اگر همچنان سوالی در این زمینه دارید در بخش نظات اعلام کنید تا مشاورین برجسته ما پاسخگو باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظر خودت رو ارسال کن

نظر شما چیه؟ همین الان نظرت رو برای ما ارسال کن