✅ دوست عزیز در این بخش از سایت می‌توانید باطرح سوال خود، به طور رایگان از راهنمایی دکتر فضایلی و دیگر مشاورین ما بهره‌مند شوید. لطفا قبل از طرح سوال، سوالات دیگر دوستان را ببینید تا سوالات تکراری به حداقل برسد،همچنین با قابلیت جست و جوی که برای سوالات و پاسخ ها برایتان گذاشته شده است می توانید به راحتی سوال مورد نظر خودتان را بیابید.

0
0

سلام. من دانش آموزی هستم که امسال دوازدهمم و سال بعد کنکور دارم. رشته ام انسانیه. به رشته علوم سیاسی علاقه دارم و میخوام توی این رشته قبول شم. راستش جاش خیلی مهم نیست و فقط میخوام که دانشگاه دولتی قبول شم ولی شرایط چند تا دانشگاه رو هم چک کردم… میخواستم بپرسم برای قبولی در این رشته چه کتابایی رو باید بخونم؟ خودم میخواستم کتاب زبان، منطق و اقتصاد دهم، کتاب جامعه شناسی، فلسفه، زبان و روانشناسی یازدهم و برای سال سومم هم همهٔ کتابام رو مطالعه کنم (به خصوص دروسی که برای رشته ام مهمه) که از درسای دیگه هم یه درصدی رو بزنم بالاخره ولی بعدش دچار شک شدم و با خودم گفتم بهتره با یه مشاور صحبت کنم. همه ی کتابای سه سالو باید بخونم یا همین کتابایی که خودم گفتم کافیه؟ میدونم که معارف هم برای رشته ای که من میخوام مهمه ولی اصلا علاقه ای بهش ندارم و فقط میخوام دینی سال آخرمو بخونم.
یه سوال دیگه هم دارم. حتما لازمه از همین الان تست بزنم؟ چون یه نفر بهم گفت اول همه رو بخون بعد که نزدیک کنکورت شد شروع کن به تست زدن دوره کردن تستات. توی تابستون فقط تونستم کتابای منطق، فلسفه، عربی و جامعه شناسی رو یخونم، خیلی همخوب نخوندمشون چون اونموقع هدف نداشتم فقط چند تا کتاب که بهشون علاقه داشتمو انتخاب کردم و هر روز یکم میخوندم…
و اینکه حتما باید توی آزمون های هفتگی یا آزمون های شبیه کنکور شرکت کنم؟ خودم خیلی علاقه ندارم و فکر نمیکنم ضروری باشه…
اگه جواب سوالامو بگیرم و از سردرگمی دربیام، بعدش برنامه ریزی میکنم و شروع میکنم.

  • سیده حنانه کریمی فرد پرسیده شده 5 ماه پیش
  • آخرین ویرایش 5 ماه پیش
0
0

سلام
از نظر بنده شما باید روی ریاضی ، عربی و زبان بیشتر وقت بزارید.
بقیه دروس هم باید بخونید و حذفی اصلا نباید داشته باشید.
شرکت در آزمون هم میتونه خیلی کمک خوبی باشه و بهتر هست شرکت بکنید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا