امتحانات دی‌ماه، فرصت یا تهدید؟

امتحانات دی‌ماه، فرصت یا تهدید؟

همه‌ساله در ایام امتحانات نیم‌سال اول برخی از کنکوری‌ها لب به گلایه می‌گشایند که امتحانات تشریحی دی‌ماه سرعت‌گیر روند مطالعاتی و تست‌زنی است و آن‌ها را از مسیر کنکور دور می‌کند؛ در حالی که می‌توان از این تهدید به عنوان یک فرصت کارا بهره جست.

امتحانات دی‌ماه، فرصت یا تهدید؟

این زمان و توفیق اجباری را می‌توان به متن‌خوانی صحیح و مفهومی کتاب درسی و جمع‌بندی درس‌های پیش 1 اختصاص داد و بر روی متن، مثال‌ها، تمرین‌ها و فعالیت‌های کتاب درسی مدرسه خوب مسلط شد.

جای تعجب است که برخی تعداد زیادی کتاب کمک‌آموزشی تهیه و مطالعه می‌کنند اما بر کتاب درسی مسلط نیستند. کتاب درسی به شما کمک می‌کند مطالب را بدون موارد هجو و حواشی، مطالعه کنید و یاد بگیرید و هنگام مراجعه به تست تداعی معانی متن، تصاویر، مثال‌ها و… یاریگر یادگیری شما خواهد بود.

در کنار تسلط بر کتاب درسی می‌توانید به سراغ خلاصه‌نویسی‌ها، تست‌های نشان‌دار، حل مجدد غلط‌ها در آزمون‌های قبلی کانون نیز بروید. یادتان باشد رتبه‌های برتر کنکور در نمرات مدرسه در سال چهارم هم موفق بوده‌اند؛ زیرا مفهومی درس می‌خواندند و خوب می‌دانستند که منبع اصلی طراحان سؤال کنکور و کتاب‌های کمک‌آموزشی، کتاب درسی است.

  روش مطالعه دین و زندگی کنکور
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه مطلب :
مطالب زیر را حتما مطالعه کنید
ویژگی‌‌های مکان مطالعه

ویژگی‌‌های مکان مطالعه خوب باید چگونه باشد ؟

ادامه
راهکار افزایش تراز

راهکار افزایش تراز : یادگیری ناقص را برطرف کنید!

ادامه
راهکار افزایش تراز

مطالعه‌ی زیاد و تراز کم! چرا؟

ادامه
نظرات و سوالات شما
ارسال نظر و سوال

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزور نوبت مشاوره
05137617957
09151031497